100 lecie urodzin Jana Pawła II

Dziś nasz Papież – Polak, św. Jan Paweł II, patron naszego przedszkola gdyby żył obchodziłby 100 lat!!!

Zapraszamy dzieci z naszego przedszkola do wykonania zadań dla naszego Patrona z okazji Jego 100 rocznicy urodzin.

• Odpowiedz na naukę Jana Pawła II i wyślij list choremu dziecku.
  • Zagrajmy koncert dla naszego Ojca świętego!
  • Laurka urodzinowa dla Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin.

Wspólnie oglądajmy filmy: Mama naszego papieża, Mama ratuje papieża, Pytania dzieci do Jana PawłaII.

Odpowiedz na naukę Jana Pawła II i wyślij list choremu dziecku. Odpowiedz na naukę św. Jana Pawła II i przyłącz się do akcji charytatywnej, Marzycielska Poczta”, polegającej na pisaniu listów do chorych dzieci, których los był wyjątkowo bliski naszemu Papieżowi. Informacje na temat dzieci czekających na listy oraz ich adresy pocztowe można znaleźć na stronie internetowej:https://marzycielskapoczta.pl/wszystkie-profile-dzieci/.

Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na listy, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent.foto

Zagrajmy koncert dla naszego Ojca świętego!

Przedstawiamy następną propozycję działania dla upamiętnienia 100. rocznicy urodzin naszego Patrona. Tym razem zapraszamy do zaśpiewania i nagrania piosenki dla Ojca Świętego.

Kochany przedszkolaku wybierz piosenkę, która Twoim zdaniem spodobałaby się Ojcu św. – może to być piosenka religijna, patriotyczna, urodzinowa lub inna, np. ulubiona piosenka Twoja lub Twojej rodziny. Poproś rodziców lub starsze rodzeństwo o pomoc.

Zaśpiewaj piosenkę solo lub z innymi członkami rodziny, a capella lub z podkładem muzycznym. Nagraj swoje wykonanie i prześlij filmik na adres e-mailowy przedszkola: przedszkole.iz@interia.pl w terminie do 25.05.2020.

W treści wiadomości proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz tytuł wykonywanej piosenki.

Nadesłane nagrania zostaną zamieszczone na stronie internetowej przedszkola. Na wszystkich uczestników czekają okolicznościowe dyplomy oraz nagrody, które otrzymacie po powrocie do przedszkola.

Serdecznie zapraszamy do  udziału.

Laurka urodzinowa dla Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin.

Kolejne zadanie do wykonania aby uczcić urodziny naszego Patrona.  Wykonaj dowolną techniką obrazek (laurkę), dla Ojca świętego i prześlij na adres e-mailowy przedszkola: przedszkole.iz@interia.pl do 25.05.2020 r. W treści wiadomości proszę podać imię i nazwisko dziecka.

Nadesłane prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej przedszkola. Na wszystkich uczestników czekają okolicznościowe dyplomy oraz nagrody, które otrzymacie po powrocie do przedszkola.

Serdecznie zapraszamy do  udziału