Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!”  to program, który realizujemy wraz z dziećmi już od wielu lat. Zainicjowany został w 2009 roku przez firmę Żywiec Zdrój  w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

Jego głównym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

Dzieci z grupy maluszków, średniaków i starszaków wzięły udział w zajęciach tematycznych, podczas których zdobywały wiedzę dotyczącą wody. Dowiedziały się dlaczego warto pić wodę, ile wody jest w naszym organizmie, jakie znaczenie ma woda w naszym środowisku oraz jak szkodzi zanieczyszczona woda ptakom. Odgadywały zagadki smakowe oraz przygotowały plansze edukacyjne przedstawiające ilość zawartego cukru w różnych napojach.

Informacji znajdą Państwo na stronie www.wolewode.pl.