Dzień kota

17 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu niezwykłe święto – „Dzień kota”. Tego dnia wszystkie przedszkolaki zamieniły się w wesołe, czarne koty, których nie sposób było nie zauważyć: piękne, długie wąsy, opaski z uszami, a nawet kocie ogony zdobiły dzieci we wszystkich grupach przedszkolnych.

Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach  o kotach, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek o kotach. „Dzień kota” był również okazją do podkreślenia roli kotów w życiu człowieka- przedszkolaki  dobrze przecież wiedzą, że o koty trzeba dbać, tak jak zresztą o inne zwierzęta.

Lubimy takie szalone święta, mamy nadzieję, że dzisiejsza dobra energia pozostanie z nami jeszcze na długi czas!