Dzień postaci z bajek

Dzieci z naszego przedszkola obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Wybrana data nie jest przypadkowa – 5 listopada to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

Z tej okazji dzieci wzięły udział w bajkowych zajęciach, wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą, po rekwizytach. Liczyły razem z Reksiem, słuchały fragmentów bajek, naśladowały ruchy różnych postaci, rozwiązywały zagadki oraz tworzyły własne bajki w teatrzyku. Na koniec wykonały pracę plastyczną „Ja i mój ulubiony bohater z bajki”

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.