Eksperymenty dla dzieci

Przez cały tydzień dzieci z grup starszaków i średniaków miały możliwość oglądania różnych eksperymentów, które wzbudziły ich zainteresowanie oraz dostarczyły wiele radości. Dzieci obserwowały m.in., wybuch wulkanu, poruszające się tęczowe kropelki, balon, który sam się napełnia powietrzem.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć proste, a zarazem ciekawe i bardzo efektowne doświadczenia chemiczne. Dzieci rozwijają się poprzez doświadczanie, obserwowanie i działanie. Doświadczenia budzą w dzieciach ciekawość świata oraz  kreatywność, dlatego spotkania te były niezwykle wartościowe dla małych odkrywców i z niecierpliwością oczekiwały na następne pokazy.

Przedszkolaki dowiedziały się  także jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przeprowadzania doświadczeń chemicznych.