IV Zjazd Dyrektorów Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej

22 października  2018 roku w Przedszkolu Gminnym im. Jana Pawła II w Iwoniczu-Zdroju miała miejsce niecodzienna uroczystość – IV Zjazd Dyrektorów Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej, w której uczestniczyła społeczność przedszkolna i zaproszeni goście: Metropolita Przemyski ksiądz arcybiskup Adam Szal, Podkarpacki Wicekurator Oświaty Stanisław Fundakowski, przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Gminy Iwonicz-Zdrój Witoldem Kocajem, Jackiem Ryglem – zastępcą i Januszem Turkiem – skarbnikiem, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II -Nina Kitlińska, przedstawiciele duchowieństwa, Przedstawiciel Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej Adam Szajny, dyrektorzy szkół i placówek im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej, dyrektorzy szkół i placówek z terenu Gminy Iwonicz-Zdrój, proboszcz Parafii Iwonicz-Zdrój wraz z księżmi wikarymi, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Iwoniczu-Zdroju,  przedstawiciele Rady Rodziców Przedszkola Gminnego im. Jana Pawła II w Iwoniczu-Zdroju.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą odprawioną przez księdza arcybiskupa Adama Szala, który w wygłoszonej homilii zaznaczył wielkość pontyfikatu Jana Pawła II, zwłaszcza Jego prawdziwą miłość do ludzi a szczególnie do dzieci okazywaną podczas podróży apostolskich po całym swiecie. Następnie dzieci przedstawiły program artystyczny o swoim Patronie. Kolejnym punktem programu były uroczystości pod pomnikiem Jana Pawła II na Placu kościelnym gdzie został odśpiewany hymn państwowy,  dzieci ze zdrojowego przedszkola złożyły kwiaty i znicze a dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości wypuściły w niebo sto biało czerwonych baloników. Następnie podczas spotkania w sali konferencyjnej „Glorietty”, wszystkich zebranych powitała dyrektor przedszkola Krystyna Włodarczyk przedstawiając podejmowane działania wychowawcze inspirowane etosem Patrona.

W dalszej części uroczystości zabrali głos zaproszeni goście a następnie zostały wręczone nagrody w okolicznościowych konkursiach: XIV Gminnym konkursie plastycznym „Jan Paweł II  Wielki Polak” oraz w konkursie na LOGO Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej. Laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki ufundowane przez  Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój oraz Wójta Gminy Nozdrzec.  Nagrody zostały wręczone przez: ks. Abpa Adama Szala, ks. Eugeniusza Szpilę  proboszcza Parafii w Warze  Burmistrza Witolda Kocaja, Wicekuratora Stanisława Fundakowskiego.

Po części oficjalnej zaproszeni goście udali się do budynku przedszkola gdzie zwiedzili Izbę Pamięci Patrona Jana Pawła II. Ważnym punktem uroczystości było również spotkanie Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa Adama Szala z dyrektorami szkół i placówek im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej, które było doskonałą okazją do podzielenia się doświadczeniami związanymi z pracą w szkołach mających tak wielkiego Patrona oraz do zainicjowania nowych form współpracy między szkołami i instytucjami.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli towarzyszyć nam w tym dniu i zaszczycili swoją obecnością naszą uroczystość.