Akcje przedszkola

Zbieramy baterie

Przedszkole uczestniczy w akcji “Baterie zbieramy – wspólnie o środowisko dbamy” w ramach której zbieramy zużyte baterie do specjalnych pojemników firmy “REBA”. Program ten wdraża dzieci do właściwych zachowań proekologicznych.

Akcja „Ratujmy kasztanowce”

Tej jesieni odbyła się po raz siódmy ogólnopolska akcja grabienia liści kasztanowców zaatakowanych przez szrotówka kasztanowcowiaczka pod hasłem: „Ocal swojego kasztanowca-zgrab jego liście” Honorowy patronat nad akcją pełnią: Fundacja „Nasza Ziemia”, Fundacja „Pomóżmy Kasztanowcom”, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Lasy Państwowe, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Grabienie i utylizacja liści kasztanowców z poczwarkami szrotówka to najprostsza i najtańsza metoda ograniczenia populacji szkodnika. Nasze przedszkole brało udział w tej akcji. Dzieci wraz wychowawczyniami grabiły liście na terenie posesji naszego przedszkola.

Akcja “Krośnieńskie Pola Nadziei”

01.04.2012 w ramach akcji Krośnieńskie Pola Nadziei wolontariusze z naszego przedszkola – dzieci wraz z rodzicami – zbierali pieniądze, które wesprą potrzeby Centrum Medyczno-Charytatywnego Caritas.
Dziękujemy!

Dbamy o nasze zdrowie

W ramach programu “Radosny uśmiech” w XI 2010 r. dzieci zostały nieodpłatnie przebadane pod względem stomatologicznym.

Zbiórka dla zwierząt z przytuliska.

W naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt znajdujących się w krośnieńskim przytulisku. Dary (suchą karmę, puszki oraz zabawki) odebrali przedstawiciele Krośnieńskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom z Krosna. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków wzięło udział w naszej akcji, i że los bezdomnych zwierząt nie jest dzieciom i ich rodzicom obojętny. Akcja miała na celu budzenie postaw opiekuńczych wobec zwierząt. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom zarówno dzieciom, rodzicom, jak i pracownikom naszego przedszkola za zaangażowanie w akcję.

Bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować dzieciakom z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Iwoniczu Zdroju ,za przekazanie nam zebranej przez dzieci karmy i smakołyków. Dziękujemy!

Opublikowany przez Krośnieńskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Środa, 8 marca 2017

Kubusiowi przyjaciele natury

W roku szkolnym 2010/2011 przedszkole przystąpiło do akcji “Kubusiowi przyjaciele natury” organizowanego przez fundację “Partnerstwo dla środowiska”, firmę “Tymbark”. W ramach akcji realizowane są zadania z edukacji ekologicznej.

22.02.2011 przedszkolaki obchodziły „Dzień marchewki” w ramach akcji „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Było wiele „marchewkowych” zabaw, tańców, wspólne wykonanie surówki z marchewki i oczywiście degustacja. A jak wszystkim smakowało? – Było pycha.