Akcje przedszkola

Krośnieńskie Pola Nadziei

Dzieci z Przedszkola Gminnego im Jana Pawła II wraz z rodzicami wzięły udział w akcji charytatywnej „Krośnieńskie Pola Nadziei”. Zebrano kwotę 513,68 zł, która zostanie przeznaczona na hospicjum w Krośnie. Darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!

Zbiórka dla zwierząt z przytuliska.

W naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt znajdujących się w krośnieńskim przytulisku. Dary (suchą karmę, puszki oraz zabawki) odebrali przedstawiciele Krośnieńskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom z Krosna. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków wzięło udział w naszej akcji, i że los bezdomnych zwierząt nie jest dzieciom i ich rodzicom obojętny. Akcja miała na celu budzenie postaw opiekuńczych wobec zwierząt. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom zarówno dzieciom, rodzicom, jak i pracownikom naszego przedszkola za zaangażowanie w akcję.

Bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować dzieciakom z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Iwoniczu Zdroju ,za przekazanie nam zebranej przez dzieci karmy i smakołyków. Dziękujemy!

Zbieramy baterie

Przedszkole uczestniczy w akcji “Baterie zbieramy – wspólnie o środowisko dbamy” w ramach której zbieramy zużyte baterie do specjalnych pojemników firmy “REBA”. Program ten wdraża dzieci do właściwych zachowań proekologicznych.

Akcja “Krośnieńskie Pola Nadziei”

01.04.2012 w ramach akcji Krośnieńskie Pola Nadziei wolontariusze z naszego przedszkola – dzieci wraz z rodzicami – zbierali pieniądze, które wesprą potrzeby Centrum Medyczno-Charytatywnego Caritas.

Dbamy o nasze zdrowie

W ramach programu “Radosny uśmiech” w XI 2010 r. dzieci zostały nieodpłatnie przebadane pod względem stomatologicznym.

Akcja „Ratujmy kasztanowce”

Tej jesieni odbyła się po raz siódmy ogólnopolska akcja grabienia liści kasztanowców zaatakowanych przez szrotówka kasztanowcowiaczka pod hasłem: „Ocal swojego kasztanowca-zgrab jego liście” Honorowy patronat nad akcją pełnią: Fundacja „Nasza Ziemia”, Fundacja „Pomóżmy Kasztanowcom”, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Lasy Państwowe, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Grabienie i utylizacja liści kasztanowców z poczwarkami szrotówka to najprostsza i najtańsza metoda ograniczenia populacji szkodnika. Nasze przedszkole brało udział w tej akcji. Dzieci wraz wychowawczyniami grabiły liście na terenie posesji naszego przedszkola.

Kubusiowi przyjaciele natury

W roku szkolnym 2010/2011 przedszkole przystąpiło do akcji “Kubusiowi przyjaciele natury” organizowanego przez fundację “Partnerstwo dla środowiska”, firmę “Tymbark”. W ramach akcji realizowane są zadania z edukacji ekologicznej.

22.02.2011 przedszkolaki obchodziły „Dzień marchewki” w ramach akcji „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Było wiele „marchewkowych” zabaw, tańców, wspólne wykonanie surówki z marchewki i oczywiście degustacja. A jak wszystkim smakowało? – Było pycha.