Ruch Rozwijający W. Sherborne

W ramach cyklicznych zajęć „Przedszkolak ma moc”, dzieci z grupy średniaków i straszaków, wzięły udział w zajęciach pt. „Ruch Rozwijający W. Sherborne”

Weronika Sherborne była angielską terapeutką, nauczycielką wychowania fizycznego. Wypracowała własny system ćwiczeń, znany pod nazwą Ruchu Rozwijającego, który ma zastosowanie we wspomaganiu prawidłowego rozwoju.

Przedszkolaki wykonywały różne ćwiczenia ruchowe m.in: „Przybij piątkę”- powitanie ciałem z całą grupą, „ Pada deszczyk ” – masażyk na plecach, ,, Jak najwyżej’– sięganie rękoma i nogami ,, do sufitu”, wkręcanie żarówek. „ Most”, „Tunel”, „ Na barana”, „Ślimak”, „Przepychanie ”, „Rozrywanie kręgu”. Zajęcia zakończyła relaksacja przy muzyce w pozycji leżącej.

Stosowanie metody ruchu rozwijającego przynosi korzyści dla dzieci: wspomaga prawidłowy rozwój dziecka, uczy nawiązywania kontaktu emocjonalnego i wzrokowego, uczy współdziałania, rozwija poczucie bezpieczeństwa i zaufania do drugiego człowieka, kształtuje orientację w przestrzeni, pozwala wykorzystać nagromadzoną energię, uczy koncentrowania się na wykonywanym zadaniu, wyzwala wśród uczestników wiele radości, śmiechu.