Spotkanie z Policjantem

15 września 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Policjantami z Komisariatu Policji w Iwoniczu-Zdroju,

sierż. sztab. Konrad Stasiuk, mł.asp. Piotr Pawłowski.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie