Spotkanie z pszczelarzem

Dnia 27 maja nasze przedszkole odwiedził pszczelarz – pan Aleksander Rębacz, który  jest mistrzem pszczelarstwa i na temat pszczół,  produkowanego przez nie miodu wie wszystko. Na spotkanie przywiózł akcesoria pszczelarskie, rekwizyty, ilustracje oraz żywe okazy. Cierpliwie i wyczerpująco mówił o tym, jak wygląda życie w ulu oraz o tym, jaka panuje w nim hierarchia. Przedstawił zdrowotne właściwości miodu, zapoznał dzieci z budową ula, pokazał też specjalną ramkę wyjętą z jego środka i wyjaśnił, w których miejscach rodzą się z jajeczek pszczoły robotnice, a w których trutnie. Ogromną atrakcją dla przedszkolaków była możliwość spróbowania miodu oraz pyłku kwiatowego. Największy zachwyt wywołały żywe pszczoły, które dzieci mogły oglądać z bardzo bliska.

Na zakończenie pan Aleksander podarował każdemu, plaster wosku, z którego dzieci tworzyły świece, drewniany nożyk oraz wręczył certyfikat „Przyjaciela pszczół”.
Spotkanie z pszczelarzem miało charakter nie tylko edukacyjny, ale było również wspaniałą formą rozrywki, dzieci uczestniczyły w niezwykłej podróży do świata pszczół.