Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej „Szmer”

9 czerwca dzieci z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę autokarową do Zagrody Edukacyjnej „Szmer” w Godowej, położonej wśród lasów z dala od zabudowań.

Jest to zagroda, gdzie można zobaczyć i pogłaskać zwierzęta  hodowane. Przedszkolaki mogły z bliska zobaczyć konie, króliki, kozy, owce, kury oraz ule. Wzięły także udział w warsztatach rękodzieła artystycznego – lepienie z gliny oraz warsztatach ogrodniczych – sadzenie pomidorów. Zagroda w Godowej to bardzo dużo atrakcji dla dzieci, pranie w balii, łowienie ryb, zabawy zręcznościowe, piaskownica z „kuchennymi” zabawkami, dojenie krowy, mini wozy, przeciąganie liny i wiele innych. Bardzo dużą atrakcją była przejażdżka bryczką zaprzężoną w konie, podczas której dzieci podziwiały piękno natury.  W trakcie przejażdżki ciuchcią przedszkolaki poznały warzywa uprawiane w gospodarstwie. Podczas odpoczynku dzieci zjadły smakowite kiełbaski pieczone na ognisku.