Zadanie nr 1

Nasze przedszkolaki biorą  udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „SZLACHETNIE I ZDROWO Z MAŁPKĄ IWONĄ”. Ma on na celu kształtowanie postaw szlachetności, dbałości o zdrowie, odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz integrację zespołu klasowego i współpracę placówek oświatowych.

Spotkanie z projektem dzieci rozpoczęły od poznania małpki Iwony, która uczy zasad grzeczności, dobrego żywienia i życzliwości oraz dbania o naszą planetę. Dzieci wykonały pierwsze z dziesięciu zadań, które sprawdzało wiedzę z zakresu kulturalnego powitania i pożegnania.  Średniaki odgrywały scenki i rozmawiały na temat zasad właściwego zachowania. Doszły do wniosku, że dołączenie do tradycyjnego powitania kilku miłych słów w stosunku do drugiej osoby, pozwala nawiązywać pozytywne relacje z innymi.  Natomiast maluszki wykonały Gaj Życzliwości, w którym mieszka małpka Iwona wraz z przyjaciółmi.