Zakup nowości czytelniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” jest programem na lata 2021-2025 uchwalonym przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce.

Program umożliwia m.in.  zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego. W ramach realizacji tego programu, do naszego przedszkola zakupiono wiele książek. Na realizację programu zakup książek i inne działania z nim związane otrzymano 2,5 tyś. zł.

Każda z grup przedszkolnych otrzymała zestawy „Wesoła Nauka” wraz z dodatkowymi książkami z serii „Czytaj z Albikiem”, które oferują naukę z interaktywnym piórem. Zakupiono także książki z cyklu „Przygoda z nauką”, na podstawie których zostały wykonane różne eksperymenty, np. z cukrem, cytryną, czy balonem. Przedszkolaki chętnie zaglądają do tych książek, dzięki czemu poszerzają swoją wiedzę oraz zaspokajają ciekawość świata.