Strona główna

17Paź2017

Dzieci z naszego przedszkola chcąc upamiętnić rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II, odwiedziły pomnik oraz zapaliły znicze.

 

13Paź2017

To było spotkanie! Dzieci dowiedziały się jak i z czego budują pszczoły swój dom. Zobaczyły wnętrze ula. Poznały strój i urządzenia jakimi posługuje się pszczelarz gdy opiekuje się pszczołami. Próbowały pysznego tegorocznego miodu koniczynowego – mniam- palce lizać! Dostały także prezenty- słoiczek miodku , nożyk drewniany do smarowania miodu i  samodzielnie wykonały świeczkę z wosku pszczelego.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało certyfikat „Obrońcy pszczół”.

Dziękujemy Rodzicom za sponsorowanie spotkania z Pszczelarzem:

  • z grupy II średniaków:
  • p. Patrycja Padło,  p. Urszula Ruszała,  p. Kinga Grzegorczyk,  p. Wioletta Miśko  p.Ewelina Wojtowicz
  • z grupy II – Starszaków:
  • p. Marta Zajdel,  p. Ewelina Kuczała, p.  Katarzyna i Andrzej Mitas
13Paź2017

W dniu 12października w naszym przedszkolu obchodzony był uroczyście Dzień Edukacji Narodowej.

Na uroczystość zaproszono emerytowanych pracowników przedszkola, czynnych pracowników oraz przedstawicieli Rady Rodziców.

Z tej okazji dzieci zaprezentowały program artystyczny, na którym nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek z akompaniamentem na instrumentach oraz tańca.

Pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym życzenia z okazji ich święta oraz wręczyła Nagrody Dyrektora.

Również przedstawiciele Rady Rodziców złożyli  podziękowania za pracę i życzenia z okazji  DEN.

9Paź2017

 

„Idźmy naprzód z nadzieją!”  – pod takim hasłem obchodziliśmy XVII Dzień Papieski.

Z tej okazji dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Iwoniczu-Zdroju uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej, podczas której przedstawiły program artystyczny o swoim Patronie.

U uroczystościach uczestniczył pan Jacek Rygiel wiceburmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój

Po Mszy Świętej delegacja dzieci wraz z Ks. Proboszczem, panią Dyrektor Przedszkola, Nauczycielami i Rodzicami złożyła  kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.

6Paź2017

W dniu 06.09. 2017 r. w Przedszkolu w Iwoniczu-Zdroju odwiedzili nas goście p. Witold Kocaj Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój oraz Wiceburmistrz p. Jacek Rygiel.

Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny oraz wręczyły Gościom statuetki „Serce za serce” w podziękowaniu za otrzymaną tablicę interaktywną.

Goście podarowali dzieciom odblaski z logiem naszej Gminy w ramach akcji „Jestem widoczny – jestem bezpieczny”.

2Paź2017

Nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z występem pt. „Pinokio”.

Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy chłopca z drewna.

2Paź2017

Jakie kon­sek­wencje dla środowiska niesie spalanie śmieci w piecach, co to jest smog, niska emisja, jak seg­re­gować odpady, co robić z elek­trośmieci­ami – to najważniejsze tem­aty, które przed­staw­ione zostały spek­taklu eko­log­icznym.

Pro­fesjon­alni aktorzy teatralni przedstawili udany spek­takl i zapewnili wspani­ałą zabawę połąc­zoną z dużą dawką infor­ma­cji z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

28Wrz2017

28 września 2017 roku odbyło się Uroczyste Pasowanie na Starszaka w Przedszkolu w Iwoniczu-Zdroju.  Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, podczas którego śpiewały piosenki, recytowały i prezentowały układ taneczny do muzyki. Następnie Pani Dyrektor Krystyna Włodarczyk dokonała uroczystego pasowania.

Pasowane dzieci otrzymały dyplomy, odznaczone zostały plakietkami „Pasowanie 2017” oraz „słodkie” kuferki . Rodzice przygotowali dla dzieci poczęstunek .

18Wrz2017

Na Zdrojowym Przedszkolnym placu zabaw pojawiły się nowe huśtawki i zjeżdżalnia.

Zestaw Littre Times Plac Zabaw został zakupiony z pieniędzy uzbieranych przez Radę Rodziców.

Zdrojowe Przedszkolaki  wspaniale bawią się na nowych huśtawkach.

 

 

 

15Wrz2017

15 września 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Policjantem z Komisariatu Policji w Iwoniczu-Zdroju,

sierż. sztab. Konrad Stasiuk, mł.asp. Piotr Pawłowski.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie

Load More