Strona główna

8Lis2019

Nasze zdrojowe przedszkolaki w ramach akcji „Szkoła dla hymnu”  w piątek 8 listopada o godz. 11.11 odśpiewały wspólnie Mazurka Dąbrowskiego. Wydarzenie to było kontynuacją akcji „ Rekord dla niepodległej” organizowanej z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

8Lis2019

 

 Przedszkole Gminne im. Jana Pawła II w Iwoniczu-Zdroju wzięło u Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, który był odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości- za co otrzymało list gratulacyjny od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wraz z polską flagą.  […]

7Lis2019

Nasze przedszkole czynnie włączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła pamięta”, upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 75 rocznicę wybuchu Powstania warszawskiego skierowanej do szkół i przedszkoli w całej Polsce. Poprzez udział w akcji chcemy od najmłodszych lat kształtować u wychowanków pamięć o tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej a także tej lokalnej. Dzieci w ramach akcji m.in. odwiedziły miejsca pamięci w swojej miejscowości, zapaliły znicze i złożyły kwiaty pod pomnikiem swojego patrona św. Jana Pawła II oraz pod Krzyżem Milenijnym, uczestniczyły w wycieczce patriotycznej po Iwoniczu-Zdroju, przeszły szlakiem drogi krzyżowej „Golgota narodu”, zwiedziły Izbę Pamięci patrona. Podczas zajęć nasi wychowankowie poznali najważniejsze fakty z historii Polski i regionu.

Mamy nadzieję, że nasze działania pomogą kształtować u dzieci wrażliwość patriotyczną i pamięć historyczną.

5Lis2019

19 października w Radymnie miał miejsce finał XIV edycji wojewódzkiego konkursu  „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa” pod hasłem „Jan Paweł II – krzewiciel miejsc oraz postaci historii i kultury naszego kraju”, w którym udział wzięły nagrodzone dzieci z przedszkola im. Jana Pawła II w Iwoniczu-Zdroju. […]

21Paź2019

Przedszkole w Iwoniczu -Zdroju włącza się do akcji zbierania nowych maskotek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów szpitalnych. Prosimy osoby o wielkim sercu o przynoszenie zabawek do przedszkola i składanie ich w pojemniku na II piętrze. Akcja trwa do 25.11. 2019.  Bardzo Dziękujemy!

21Paź2019

Przedszkolaki oglądały przedstawienie teatrzyku „Borsuk Bazyli wyrusza w miasto”. Dzieci brały udział w tym interaktywny przedstawieniu. Z wielkim zaciekawieniem śledziły przygody bohatera i usiłowały mu pomóc w kłopotach. Podczas świetnej zabawy  wzbogacały swoją wiedzę z przepisów ruchu drogowego.

 

Load More