Izba Pamięci Patrona

W naszej Izbie Pamięci znajdują się liczne pamiątki związane z patronem przedszkola. Są to m.in.: obraz malarza włoskiego, przekazany Ojcu Św. przez delegację włoską z 25-lecia pontyfikatu, obraz Jana Pawła II z jego własnoręcznym podpisem – dar abp Mieczysława Mokrzyckiego, obraz ścienny Jan Paweł II i dzieci – hall przedszkola, odciśnięte dłonie dzieci – hołd 2.04.2005, plakaty pamiątkowe i pocztówki, zdjęcia z pielgrzymek, gablota z pamiątkami papieskimi, prace plastyczne z konkursów o Ojcu Świętym.

Medale i monety pamiątkowe: Medal Papieski – Święta Rodzina, Medal Watykański – Sede Vacante, Medale Watykańskie Benedykta XVI, monety i medale papieskie wydane w Watykanie. Osobiste pamiątki papieskie, a wśród nich: piuska papieska, kawałek papieskiej sutanny w etui – dar Domu Polskiego w Rzymie, kopia pieczęci na drzwiach apartamentów papieskich, zamkniętych po śmierci Jana Pawła II, osobisty sekretarzyk, pióro i pleciony różaniec – rzeczy, które należały do Jana Pawła II, pióro papieskie – dar kard. Stanisława Dziwisza, talerz z zastawy papieskiej. Wizyty w Izbie Pamięci uwieczniają pamiątkowe wpisy do księgi pamiątkowej m.in. abp Edwarda Nowaka z Watykanu i ks. Mieczysława Biziora – proboszcza z Kraczkowej. Ponadto w naszej Izbie pamięci posiadamy pamiątki z beatyfikacji i kanonizacji przeprowadzonych przez Jana Pawła II oraz pamiątki związane z Benedyktem XVI.