Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni.  To święto, które uwielbiają wszystkie dzieci – małe i duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy i  niespodzianek. W naszym  przedszkolu ten niezwykły dzień obchodziliśmy na sportowo, aktywnie włączając się w akcję pod hasłem ,,Sprintem do maratonu”. Akcja ta propagowana jest przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola” na terenie całej Polski. Zmagania dzieci rozpoczęły się oczywiście od rozgrzewki a potem wszystkie przedszkolaki pokonywały określony dystans. Każdy był zwycięzcą i dołączył do grupy małych maratończyków. Na mecie czekały na dzieci medale.

Po zakończeniu rywalizacji na dzieci czekało wiele dodatkowych atrakcji: zabawy z chustą animacyjną, zabawy przeciągania liny, gra w kometkę, gra w piłkę plażową,  rzuty do kosza, zabawy i tańce przy muzyce, malowanie twarzy, rysowanie flamastrami na chuście. Nie zabrakło pysznych niespodzianek: popcornu, galaretek, paluszków, soczków i słodkich niespodzianek. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich przygotowanych atrakcjach.