Dzień Empatii

Dnia 2 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Empatii. Przedszkolaki dowiedziały się, że  empatia to umiejętność  rozumienia i współodczuwania tego, czego w danym momencie doświadczają inni. Symbolem empatii jest żyrafa – zwierzę żyjące w zgodzie z innymi zwierzętami.

W tym dniu dzieci aktywnie włączyły się do obchodów tego święta, biorąc udział w różnego rodzaju zabawach integrujących grupę, rozwijających empatię i postawę życzliwości wobec innych oraz uczestniczyły w zabawach rozwijających umiejętność wczuwania się w stan emocjonalny drugiej osoby. Dzięki tego typu zajęciom i zabawom dzieci miały możliwość kształtowania umiejętności dostrzegania potrzeb innych osób i niesienia im pomocy.