Aktywny czwartek

W czwartek, 3 października, było w naszym przedszkolu smacznie i zdrowo! Dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w zajęciach, na których własnoręcznie przygotowały  sok owocowy. Przedszkolaki samodzielnie kroiły owoce i warzywa, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Nawet maluszki dzielnie poradziły sobie z tym zadaniem używając plastikowych nożyków. Pokrojone warzywa i owoce wrzucały do sokowirówki. Gdy wszystko było gotowe rozpoczęła się degustacja. Własnoręcznie wykonany sok smakował wybornie. Starszaki wykonały również lody owocowo-jogurtowe. Przyrządzanie  soku i lodów dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.