XXIV Dzień Papieski

Z okazji XXIV Dnia Papieskiego, który odbył się w niedzielę 13.10.2024r. dzieci, rodzice oraz  pracownicy z Przedszkola Gminnego im. Jana Pawła II wzięli udział we mszy św. Dzieci aktywnie uczestniczyły we mszy świętej  odmawiając modlitwę wiernych i składając dary. Później  przedszkolaki wraz z Panią Dyrektor – Krystyną Włodarczyk, złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.  Hasło, które towarzyszyło tegorocznym obchodom Dnia Papieskiego to „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”.

Nasze przedszkolaki pamiętają o swoim patronie  – Janie Pawle II,  dlatego przez cały tydzień uczestniczyły w zajęciach, na których  poznawały i przypominały sobie postać patrona przedszkola. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o papieżu, oglądały pamiątki zgromadzone w Izbie Pamięci Patrona, wykonywały piękne prace plastyczne. Starsze przedszkolaki zapalały znicze i składały kwiaty pod obeliskiem.