Aktywny czwartek: „Przytul się do drzewa”

Czy wiesz, że rocznie  77%  pożarów lasów powstało z winy człowieka?! Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w kampanii „Przytul się do drzewa”.  Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Przedszkolaki poprzez gest przytulenia się do  drzewa chciały przekazać, jak bardzo kochamy nasze Polskie lasy i zachęcić do chronienia ich przed powstawaniem pożarów. Akcja ta poszerza świadomość wśród najmłodszych, że środowisko naturalne jest bezcenne i należy  o nie dbać. Ponadto, przyroda potrafi się odwdzięczyć, co potwierdza np. drzewoterapia, czyli zielona energia drzew, która ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie.