Aktywny czwartek: „Warsztaty czekoladowe”

W dniu 7 lutego dzieci z naszego przedszkola były na wycieczce w Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie.

Zwiedziły jej wnętrze, które urządzone jest w stylu starej fabryki i wzięły udział w warsztatach czekoladowych. Dzieci poznały proces produkcji czekolady, mogły skosztować ziaren kakaowca i miazgi oraz obserwować proces mielenia i oczyszczania ziaren.  . Największą atrakcją okazało się zdobienie tabliczek czekolady i lizaków według własnego pomysłu. W trakcie warsztatów dzieci degustowały różne rodzaje czekolad. Uzupełnieniem warsztatów był film pt.: „Pochodzenie kakao” oraz „Historia kakao i czekolady”. Dzieciom bardzo spodobała się największa w Polsce fontanna czekoladowa oraz miniatury pociągów przewożących w wagonikach czekoladki a wolny czas spędziły na zabawie. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki – wyprodukowane przez siebie czekolady i lizaki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *