Bezpieczne ferie- spotkanie z policjantem.

 

Dbając o bezpieczeństwo naszych wychowanków w czasie zbliżających się ferii zimowych, 6 lutego  w naszym przedszkolu, odbyło się  spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z udziałem przedstawiciela Policji.

Spotkanie poświęcone było między innymi zasadom bezpiecznego spędzania zimowej przerwy.  Pan policjant w ciekawy sposób uświadomił dzieciom niebezpieczeństwa grożące podczas zabaw zimowych, szczególnie w pobliżu tras komunikacyjnych. Zwrócił uwagę na skutki niewłaściwie zorganizowanej zabawy na śniegu oraz na zasady poruszania się po drogach. Przestrzegał przed samodzielnym korzystaniem ze sprzętów i urządzeń znajdujących się w domach, informował też co trzeba robić gdy dzieci zaczepia ktoś nieznajomy. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się też, że nie mogą nikomu samodzielnie otworzyć drzwi mieszkania. Dzieci brały żywy udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzy jaką już posiadają.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *