Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka  mamy dla naszych kochanych Przedszkolaczków kilka niespodzianek. Zapraszamy do zabaw

• Dla tych którzy lubią konkursy:
Konkurs, czyli „Lecą boćki…” oczami dzieci

Nieprzypadkowo konkurs dla najmłodszych ogłaszany jest w przededniu Dnia Dziecka i Dnia Bociana. Święto bocianów przypada bowiem 31 maja, czyli w wigilię święta wszystkich dzieci, a jak powszechnie wiadomo, zanim pojawią się dzieci, powinien przylecieć bocian…

Mogą wziąć w nim udział dzieci w wieku 3-10 lat, w tym przedszkolaki, zgłoszone przez opiekunów jako grupy z placówek edukacyjnych, jak i indywidualnie przez rodziców. Zadanie polega on na twórczym wykorzystaniu książeczki „Lecą boćki…” – przygotowaniu piosenki, wierszyka, pracy plastycznej, zdjęcia czy np. przedstawienia. Wykonanie powinno zostać opublikowane przez opiekuna na profilu facebookowym swojej placówki i oznaczone w mediach społecznościowych #BocianyPL i #Energa.

Najciekawsze propozycje nagrodzone będą zestawami gadżetów sportowych i edukacyjnych ufundowanych przez Energę SA dla 20 najwyżej ocenionych grup przedszkolnych, 20 grup szkolnych oraz 50 dzieci zgłoszonych do zabawy samodzielnie.

Szczegóły konkursu pojawią się lada moment na stronie https://bociany.pl/konkurs-leca-bocki/

Materiały do pobrania:

Jak może wyglądać twórcze podejście do interpretacji książeczki? Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym udokumentowanym wykonaniem piosenki udostępnionym przez autora na blogu przyrodniczym Dbajobociany.pl.

Więcej informacji o bocianach, ich ochronie i pięknej polskiej przyrodzie wokół ich gniazd można znaleźć na: