Festyn rodzinny „Mama, Tata i Ja”

Zgodnie z coroczną tradycją, w dniu 1 czerwca w Amfiteatrze w Iwoniczu- Zdroju, odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Mama, Tata i Ja”.

Organizatorem festynu było Przedszkole Gminne im. Jana Pawła II oraz GOK w Iwoniczu-Zdroju. Na festynie gościliśmy pana Witolda Kocaja – burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój, pana Jacka Rygla –zastępcę burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój oraz panią Dorotę Świstak – dyrektor GOK w Iwoniczu-Zdroju, proboszcza parafii Iwonicz-Zdrój ks. Bogdana Nitkę oraz ks. Pawła Chylińskiego. Dzieci przedstawiły piękne tańce, wiersze i życzenia z okazji Dnia Matki i Ojca. Następnie animatorka pani Agata Urbańska prowadziła gry, konkursy dla dzieci i rodziców oraz tańce przy muzyce. Wszystkie zabawy były prowadzone w stylu kowbojskim. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji: przejażdżki konne, pokaz sprzętu strażackiego, wykonywanie zwierzątek z balonów, wata cukrowa, prażona kukurydza, kiełbaski z grilla oraz ,,słodki kącik” przygotowany przez mamy.
Celem pikniku rodzinnego jest propagowanie zdrowego i bezpiecznego trybu życia, wyzwalanie empatii u dzieci. Najskuteczniejszym działaniem w dziedzinie profilaktyki uzależnień, jest zapobieganie im, dlatego poprzez rozwijanie u dzieci potrzeby aktywnego spędzania czasu wolnego, wskazania różnorodności form aktywności (m. in. rywalizacja sportowa), spotkania z rówieśnikami, chcemy kształtować prawidłowe wzory zachowań u dzieci. Podczas pikniku została przedstawiona prezentacja „Umiemy powiedzieć NIE!” dotycząca szkodliwości alkoholu dla zdrowia.
Dziękujemy pracownikom GOK oraz strażakom z OSP w Iwoniczu – Zdroju,   za pomoc przy organizacji imprezy.
Sponsorzy:
Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój