„Jesteśmy już starszakami”- Pasowanie na Starszaka,

W końcu nadszedł od dawna oczekiwany dzień – 10 października w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Starszaka”.

Na uroczystość licznie przybyli rodzice dzieci 6-letnich. Nauczycielki p. Martyna i  p. Urszula wraz z dziećmi przygotowały bardzo piękny i urozmaicony program artystyczny. Wszystkie dzieci ubrane były w odświętne stroje, a na głowach miały birety. Przedszkolaki z wielkim przejęciem zaprezentowały się przed rodzicami. Po wygłoszeniu przez dzieci ślubowania, pani dyrektor Krystyna Włodarczyk dokonała pasowania przy pomocy magicznego ołówka, dotykając nim ramienia każdego dziecka i wypowiadając słowa: „Pasuję Ciebie na starszaka”. Każde dziecko otrzymało dyplom oznaczający przynależność do grona starszaków oraz kuferek obfitości. Nie obyło się bez wspaniałego tortu. Było to wielkie przeżycie, zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Występy przedszkolaków bardzo podobały się zgromadzonej publiczności. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.