Święto Flagi

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.

W piątek 30.04.2021 w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Święta Flagi. Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także  rozwijając poczucie przynależności narodowej postanowiliśmy uczcić jeden z najważniejszych polskich symboli – naszą biało-czerwoną flagę. Starszaki miały okazję przypomnieć sobie historię  Państwa Polskiego, zaśpiewać hymn i wykonywać patriotyczne prace plastyczne. Flagami obdarowały pracowników przedszkola.  Młodsze dzieci malowały flagi, słuchały hymnu narodowego i poznały nazwy polskich symboli. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna. Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat.