Wielkanocne Śniadanie

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze  święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i  liczne religijne obrzędy.

Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie  życzeń oraz dzielenie się jajkiem. W naszym przedszkolu w dniu 17 kwietnia odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania pani dyrektor Krystyna Włodarczyk złożyła wszystkim zebranym ciepłe życzenia świąteczne. Dzieci w odświętnych strojach usiadły do pięknie zastawionego stołu. Nie zabrakło jajek, kiełbaski, szynki, baby wielkanocnej i stroików z pisanek, bazi,  bukszpanu i owsa- symboli budzącej się do życia przyrody. Po śniadaniu dzieci wyruszyły na poszukiwanie „wielkanocnego zajączka”- niespodzianki od Rady Rodziców. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.