Wycieczka do lasu

Korzystając ze słonecznej pięknej pogody dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do lasu.

Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci roślinnością tam występującą.

Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Głównie były to szyszki, kasztany i żołędzie.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej iwonickiej przyrody.

Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.