Wycieczka do Żarnowca i Bóbrki

W dniu 18.04.2018 roku dzieci 5,6-letnie z naszego przedszkola wzięły udział w wycieczce do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz do Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce.

Miejsca te są szczególne i warte odwiedzenia.

Muzeum Marii Konopnickiej zachwyciło dzieci nieznaną im atmosferą ubiegłego stulecia.

Przedszkolaki  obejrzały piękny zabytkowy dom, który Maria Konopnicka otrzymała w darze za 25 lat swojej pracy twórczej. Pani przewodnik ciekawie opowiedziała  o życiu, twórczości, podróżach, a także o  rodzinie Marii Konopnickiej.

Muzeum w Bóbrce zaciekawiło dzieci nowatorskimi metodami przekazu w postaci hologramów i ruchomej sylwetki Ignacego Łukasiewicza. Dzieci  zdobyły wiele  informacji  o samym założycielu tego miejsca.  Zobaczyły   w jaki  sposób  była wydobywana ropa naftowa, a także jak wydobywa się  ten cenny surowiec dziś.

Ostatnim  etapem wycieczki, najbardziej oczekiwanym przez dzieci, było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasy oraz zabawy i gry plenerowe.

W świetnych nastrojach dzieci wróciły do przedszkola.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *