Aktywny czwartek: eksperymenty z jajkiem i papierem

Kwietniowy „Aktywny czwartek” upłynął pod hasłem doświadczeń z jajkiem oraz papierem.

Dzieci z grupy maluszków brały udział w zabawach matematycznych z jajkami oraz przygotowały i ozdobiły kurnik z prawdziwymi jajkami.

Dzieci z grupy średniaków poznały właściwości papieru oraz to jak robi się papier, wykonały papierową czapkę i ozdobiły ją. Wykonały „kwitnące” papiery, które obserwowały na wodzie. Farbowały także papier na wielobarwne kolory.

Natomiast przedszkolaki z grupy starszaków poznały cechy i właściwości jajka. Badały wytrzymałość jajek oraz ich świeżość. Uczyły się rozpoznawać jajo ugotowane od surowego. Wykonały eksperymenty z rozpuszczaniem skorupki jaja oraz szukały sposobu na wciśnięcie jajka do butelki. Ubijały także słodką pianę z białek i żółtek. Odkrywały zakodowany obrazek – jajko.