Dokarmiamy Zwierzęta Zimą

Zima to trudny okres dla zwierząt, dlatego przedszkolaki w ramach Akcji Przedszkolak ma Moc zaangażowały się w dokarmianie leśnych zwierząt  i ptaków. Dzieci w ostatnim tygodniu zdobywały wiadomości na temat zwierząt i sposobów ich dokarmiania. Uczyły się rozpoznawać i nazywać zwierzęta, które potrzebują pomocy, poznały rodzaje pokarmu, którymi można dokarmiać ptaki i zwierzęta leśne, dowiedziały się na czym polega praca leśniczego. Podczas wycieczki do lasu uważnie obserwowały otoczenie i zostawiły pokarm dla zwierząt – pachnące siano, ziemniaki, buraki, marchewkę, jabłka, orzechy, ziarna zboża a w pobliżu przedszkola dosypały do karmnika mieszankę ziaren, zawiesiły słoninę i zbożowe kulki. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli dzieciom przygotować jedzenie dla zwierząt a ten dzień.