Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem jest oczywiście promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie  oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za planetę.  Nasze przedszkolaki brały udział w wielu różnych aktywnościach o tematyce ekologicznej. Dzieci miały okazję porozmawiać o tym co sprawia , że ziemia jest smutna,  a także co możemy zrobić aby ziemia była szczęśliwa – czysta. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady segregacji śmieci a na koniec wykonały wspólną prace plastyczną. Grupa maluszków brała udział w zabawach ekologicznych kartonami i pustymi opakowaniami , dzieci grały na instrumentach z odpadów i tańczyły z miotełkami. Wszystkie te zabawy miały na celu podkreślenie, jak ważne jest dbanie o nasz wspólny dom – Ziemię.