Festyn Rodzinny „Mama Tata i Ja”

W dniu 15 czerwca odbył się Piknik Rodzinny „Mama, Tata i Ja”, którego celem przewodnim jest promowanie rodzinnego spędzania czasu wolnego. Na festynie gościliśmy pana Witolda Kocaja – burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój oraz pana Jacka Rygla – zastępcę burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój.

Dzieci przedstawiły część artystyczną wypełnioną tańcami, śpiewem i wierszami oraz wręczyły swoim rodzicom laurki.

Podczas pikniku zostały także wręczone nagrody w ramach rozstrzygnięcia konkursu „Przedszkolaki lubią wiersze”. Nagrody wręczyli pan Witold Kocaj – burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój wraz z Panią dyrektor Krystyną Włodarczyk. Laureaci konkursu: Emilia Worosz, Ida Lechowicz, Lena Błaszczuk, Tymon Obiorek, Wojciech Klimkiewicz, Fabian Biniek, Marcelina Parylak, Martyna Szajna, Martyna Czapor.

Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji: gry, konkursy z nagrodami dla dzieci i rodziców, tańce przy muzyce, dmuchane zjeżdżalnie, pokaz sprzętu strażackiego, malowanie twarzy, fryzury- warkoczyki, fotobudka, kiełbaski z grila oraz ,,słodki kącik” przygotowany przez rodziców. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w konkursach. Każdy uczestnik pikniku znalazł coś ciekawego dla siebie i miło spędził czas z rodziną na świeżym powietrzu.

Celem pikniku było także propagowanie zdrowego i bezpiecznego trybu życia. Najskuteczniejszym działaniem w dziedzinie profilaktyki uzależnień, jest zapobieganie im, dlatego poprzez rozwijanie u dzieci potrzeby aktywnego spędzania czasu wolnego, wskazania różnorodności form aktywności, spotkania z rówieśnikami, chcemy kształtować prawidłowe wzory zachowań. Podczas pikniku zostały rozdane materiały dotycząca szkodliwości alkoholu i używek dla zdrowia. Kwota uzyskana z Festynu Rodzinnego wyniosła:2338zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji imprezy oraz sponsorom!

Dziękujemy mamom za upieczenie ciast, tatusiom za pomoc, Radzie Rodziców za sprawną organizację oraz OSP z Iwonicza-Zdroju za zaprezentowanie wozów i sprzętu strażackiego.

Bardzo dziękujemy pani Iwonie Rajchel (mamie Aleksandra i Liliany) za własnoręczne uszycie spódniczek dla dziewczynek na występ.

Pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej w Iwoniczu – Zdroju dziękujemy za pomoc w przygotowaniach do pikniku.

Sponsorzy:

Hurtownia „Karotka” z Krosna

Księgarnia Nova” z Iwonicza-Zdroju

Ciasta upiekły:

Karolina Szubrycht (mama Emilki)

Kinga Klimowicz (mama Igi)

Jolanta Pianka (mama Kornelii i Lilianny) – lody

Kornelia Biniek-Tomkiewicz (mama Fabiana i Kamila)

Justyna Bystrzycka (mama Oskara)

Monika Pis (mama Zuzanny)

Żaneta Mikuła (mama Mai)

Anna Rajchel (mama Stanisława)