Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto zostało ustanowione w 1970r. To czas, aby zastanowić się jak chronić naszą planetę. Ziemia jest przecież naszym wspólnym dobrem.

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Tego dnia, dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Przedszkolaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku przedszkola. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest wspólne zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.