Przedszkolak ma moc

16 listopada w ramach akcji  „Przedszkolak ma moc ”  starszaki bawiły się przy użyciu koców a średniaki pokonywały tor przeszkód.

Zwinnościowy tor przeszkód  to nie tylko dobry pomysł na aktywne spędzanie czasu ale też doskonałe narzędzie do wspierania prawidłowego rozwoju motorycznego dziecka. Dzieci z grupy średniaków z wielkim zaangażowaniem i sprytem pokonywały każdy etap na torze przeszkód : rozwijały zmysł równowagi, koordynację wzrokowo – ruchową, rzucały do celu, ćwiczyły pamięć, szybkość, zwinność, czołgały się. Na koniec zajęć przedszkolaki z dużym zaangażowaniem włączyły się we wspólne sprzątanie toru.

Gry z zabawy z kocem, choć wydają się niepozorne to przynoszą wiele korzyści, uatrakcyjniają zajęcia, wzbudzają kreatywność i kształtują umiejętność pracy w grupie. Dzieci z grupy starszaków radośnie i z bardzo dużym zaangażowaniem bawiły się w takie gry jak : naleśnik, wyścigi w kocach, zaprzęgi, rzeźba, wyspa – koc, namiot, , kto się schował, huśtanie w kocu. Zajęcia zakończyła relaksacja przy muzyce.