Rozwijamy talenty

Utalentowane dziecko, to marzenie wielu rodziców. Aby marzenie to było możliwe, trzeba zadbać o rozwój dziecka już od najmłodszych lat. Wiek przedszkolny ma wielkie znaczenie dla kształtowania talentów. Dzieci w tym okresie cechuje dynamiczny rozwój we wszystkich sferach. Najefektywniejszą formą rozwijania uzdolnień dzieci jest pielęgnowanie zainteresowań- dostarczanie zadań, właściwa motywacja. Nasze przedszkole stara się dostarczać dzieciom takich „wrażeń”, (zajęć, zabaw), aby dostrzec u dziecka zdolności i je rozwijać. Dziecko stawiane przed różnymi zadaniami z czasem wybierze sobie te, które dadzą mu najwięcej radości (malowanie, sport, śpiew, taniec). Przedszkolaki w ciągu każdego roku szkolnego biorą udział w konkursach. Są to konkursy plastyczne, muzyczne, ekologiczne, artystyczne, recytatorskie. Uczestniczą w konkursach wewnątrz przedszkolnych, gminnych, powiatowych, ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Obecnie dzieci przygotowują prace na konkurs do  Sanoka „Maluchy malują”, prace na konkurs gminny „Pisanka Wielkanocna” oraz na konkurs przedszkolny „Mój ulubiony bohater z bajki”.   Życzymy wszystkim uczestnikom  dobrej zabawy podczas wykonywania prac i sukcesu w postaci nagród i wyróżnień.