Skąd się biorą produkty ekologiczne

Podczas zajęć w ramach ogólnopolskiego  projektu edukacyjnego ” Skąd się biorą produkty ekologiczne” dzieci z grupy średniaków wzięły udział z zajęciach dydaktycznych  podczas których szukały odpowiedzi na pytania : czym zajmuje się rolnik, skąd się biorą ekologiczne jajka, mięso, ser, warzywa, owoce.  Dzieci ułożyły grupową ” piramidę zdrowego żywienia”.  Razem bawiliśmy się w zabawę ” Rolnik siał w dolinie” . Przedszkolaki przygotowały sok owocowo – warzywny. Z wielkim zaciekawieniem dzieci  próbowały różnych zdrowych produktów  jak: ser biały, ser żółty, marchewka, jabłko, kiszona kapusta.  Ponieważ każdy przedszkolak wie, że ruch to zdrowie z pełnymi brzuchami wybraliśmy się na spacer alejkami naszego pięknego uzdrowiska.