„Szkoła pamięta!”

Nasze przedszkole czynnie włączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła pamięta”, upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 75 rocznicę wybuchu Powstania warszawskiego skierowanej do szkół i przedszkoli w całej Polsce. Poprzez udział w akcji chcemy od najmłodszych lat kształtować u wychowanków pamięć o tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej a także tej lokalnej. Dzieci w ramach akcji m.in. odwiedziły miejsca pamięci w swojej miejscowości, zapaliły znicze i złożyły kwiaty pod pomnikiem swojego patrona św. Jana Pawła II oraz pod Krzyżem Milenijnym, uczestniczyły w wycieczce patriotycznej po Iwoniczu-Zdroju, przeszły szlakiem drogi krzyżowej „Golgota narodu”, zwiedziły Izbę Pamięci patrona. Podczas zajęć nasi wychowankowie poznali najważniejsze fakty z historii Polski i regionu.

Mamy nadzieję, że nasze działania pomogą kształtować u dzieci wrażliwość patriotyczną i pamięć historyczną.