„Szwedzki stół w przedszkolu”

Od 15 listopada w naszym przedszkolu zostanie wprowadzona nowa forma organizowania śniadań. Raz w tygodniu śniadanie będzie przygotowane w formie „szwedzkiego stołu”. Serwowane będą różne produkty, z których dzieci mogą samodzielnie komponować posiłek.          Mamy nadzieję, że przygotowane samodzielnie śniadania będą chętniej zjadane, a ich szykowanie dostarczy dzieciom dużo radości , a także pozwoli  na degustację nowych potraw, poznanie nowych  smaków oraz zachęcenie do spożywania różnych  nieznanych  dziecku produktów  w czasie śniadania.

Pozwalając na  samodzielnie  komponowanie   śniadania dzieci uczą się samodzielności, nabywają umiejętności dokonywania wyboru i racjonalnego gospodarowania jedzeniem.  Komponując samodzielnie posiłki dzieci zachowują bezpieczeństwo  posługując się  sztućcami i  stosują zasady  kulturalnego zachowania używając zwrotów grzecznościowych. Miejmy nadzieję, że ta forma na stałe wejdzie  w organizację śniadań w naszym przedszkolu.