Udział w akcji „Szkoła pamięta”

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji  „Szkoła pamięta” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej.

Przedszkolaki odwiedziły lokalne miejsca pamięci związane z postacią Jana Pawła II takie jak: pamiątkowy pomnik przy Przedszkolu Gminnym im. Jana Pawła II, pomnik Jana Pawła II przy kościele w Iwoniczu-Zdroju. Wystąpiły w kościele z okazji Dnia Papieskiego. Spacerowały Drogą Krzyżową, gdzie idąc leśną ścieżką można zatrzymać się przy stacjach drogi krzyżowej, obeliskach i tablicach upamiętniających ofiary terroru: hitlerowskiego, stalinowskiego, II wojny światowej, stanu wojennego oraz przy symbolicznej mogile i krzyżu ofiar katastrofy smoleńskiej. Dzieci zapalały znicze oraz porządkowały miejsca pamięci. W naszym przedszkolu można także oglądać gazetki związane z osobą Jana Pawła II.

Akcja ta ma na celu uwrażliwić dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności i ważnych historycznie osobach. Dzieci poprzez te działania poznawały historię związaną z odwiedzanymi miejscami oraz osoby, które zapisały się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.