Wycieczka do Kunowej

09.06.2021 dzieci z grup starszaków i średniaków wybrały się na wycieczkę edukacyjną do „Wioski indiańskiej i mini ZOO” w Kunowej. Chociaż pogoda początkowo nam nie dopisała, na miejscu przywitało nas piękne słoneczko. Na początku przedszkolaki zostały powitane przez gospodarza w tradycyjnym stroju indiańskim , który oprowadził nas po mini zoo gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. lamę, kangura, myszojelenia, kózkę kameruńską, papużki. Wkraczając do wioski dzieci wykonały dla siebie opaskę indiańską oraz zostały pomalowane w indiańskie barwy. Nie zabrakło atrakcji przy muzyce oraz różnych konkurencji np. wyścigi w workach. Po licznych zabawach na dzieci czekały pieczone kiełbaski z ogniska oraz herbata. Po posiłku dzieci mogły zjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni i pojeździć na kucyku. Dzieci wspaniale spędziły czas w malowniczej wiosce, korzystając z uroków  przyrody która ją otacza. Przedszkolaki chociaż zmęczone jednogłośnie stwierdziły, że bardzo chętnie wrócą do Kunowej!