Wycieczka na Bełkotkę – „Przedszkolak ma Moc”

W dniu 6 października dzieci z przedszkola w Iwoniczu – Zdroju odbyły pieszą wycieczkę do pomnika przyrody
” Bełkotka” w ramach akcji ” Przedszkolak ma moc”.Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele  ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej, słuchały odgłosów lasu a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby” , które pani Jesień zostawiła w lesie. Z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o Bełkotce. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Była to dobra okazja do rozbudzania zainteresowań otaczającą przyrodą i kształtowania postaw proekologicznych dzieci oraz promowania tak ważnej wśród dzieci aktywności fizycznej.