Wyjazd przedszkolaków do kina

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy średniaków i starszaków pod opieką swoich pań, wybrały się na wycieczkę do kina Helios w Krośnie na bajkę ” Psi Patrol. Wielki film ” Seans bardzo podobał się przedszkolakom. W drodze powrotnej  dzieci dzieliły się swoimi pozytywnymi wrażeniami. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe ciekawe doświadczenia. Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwego zachowania się podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie takich wartości jak : dobro, prawda, przyjaźń.  W czasie wycieczki łączy dzieci wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, ułatwia serdeczne kontakty, okazywania sobie uprzejmości, wyzwalająca serdeczność  i koleżeńskość.